O Tvořílkovi EM

Jmenuji se Em. Jsem imaginární osůbka,zvířátko atd. Budu tím, čím si Ty budeš přát. Mohu být třeba pohádková postava, zvířátko, mimozemšťan aj., Jako strážce všech tvořivých lidí, mám za úkol pomáhat tvořílkům, jako jsi třeba Ty. Vždy Tě proto navštívím, když začneš cokoliv tvořit, když se rozhodneš něco slepit, nabarvit, vystřihnout atd., a podpořím tvoji snahu.

Miluji totiž tvoření všeho druhu a to především z recyklovatelného materiálu (obaly od vajec, mléka, sušenek, z PET lahví, různých papírů). Sám/a se můžeš přesvědčit, co vše se dá ještě vytvořit ze zdánlivě již nepoužitelného materiálu. Tvořit se dá z čehokoliv, cokoli. Můžeme spolu zkusit různé techniky i s novými materiály i techniky. S trochou fantazie, které jistě máš dostatek, vyrobíme úžasné a originální výrobky. Vždy budou překrásné, jelikož je vyrobíš právě TY. Tak například to mohou být hračky, hry, dárky, praktické i nepraktické :)))) věci, ale vždy potěší nejen tebe, ale všechny, které máš rád/a, jelikož tvoření je radost. 

Tak nazdaření tvoření. EM

"5T" Tvořílka EM

 

 

1)       Tvořílkové jsou kamarádi

2)      Tvořílkové jsou k sobě tolerantní a vstřícní

3)      Tvořílkové si neubližují

4)      Tvořílkové si pomáhají

5)      Tvořílkové se nevzdávají

 

Básnička pro Tvořílky

Tvořílkové " Na zdaření",

tak zas jdeme na tvoření.

 

Už se dočkat nemůžeme.

Co dnes budem tvořit Eme?

 

Dnes to bude......!

Tak, už začít můžeme,

určitě to svedeme.

 

Zajímavosti

Původ pozdravu

05.06.2016 06:06
Kdy se začali lidé zdravit nikdo neví. Někteří vědci se domnívají, že už to byli pravěcí lidé (aniž, by si to uvědomili) asi tak 4 - 2 miliony let př.n.l., a to stiskem dvou horních končetin na důkaz toho, že nejsou ozbrojeni.

Pozdrav Nazdar

05.06.2016 05:57
  Je to původní český pozdrav. Používá se od roku 1851. Tento rok, začala sbírka pro stavbu Národního divadla. Po naší vlasti chodili výběrčí s pokladničkou, na které měli napsáno "Na zdar Národního divadla".