Míchání barev

Při tvém tvoření se bez barev neobejdeš. Dodají tvým výrobkům jedinečnost. Proto si myslím, že by bylo zajímavé si něco o nich povědět. 
Rozhlédni se kolem sebe. Co vidíš?  Zajisté nevidíš vše bílé, či černé. Vidíš mnoho barev, v různých odstínech. Kdyby barev nebylo, bylo by na světě smutno. Barvy život ovlivňují. Podle toho v jakém barevném prostředí se nacházíš, můžeš mít i náladu. Mohou Tě hřát i chladit, léčit, chránit, ale i ublížit. V přírodě zvířátka i rostlinky barvy chrání. Zkrátka mají na život velký vliv.
 
Někteří vědci, kteří se zbývají teorií o barvách je dělí několika způsoby. Míchají je různými a pro tebe, ještě složitými způsoby. Mají k tomu i odborné názvy, které zatím nepotřebuješ znát. Já zvolím ten nejjednodušší způsob, který pravděpodobně znáš. Nebude to tedy pro tebe tedy těžké.
 
Barvy můžeme dělit na:
  • Základní - primární: červená, modrá, žlutá, dále tam přiřadíme ještě černou i bílou. Tyto barvy se ti asi nepodaří namíchat. Proto základní.
  • Podvojné - sekundární: Jak už jejich název napovídá, míchají se vždy dvě barvy, a to základní (modrá + červená = fialová, červená + žlutá = oranžová atd.)
  • Potrojné - terciální : Opět název napovídá. Zde mícháme dvě podvojné barvy. Tak nám vzniknou barvy jako okrová, kaštanová, citrónová atd. (př. oranžová + zelená = citrónová)